جمع صورت حساب : 0 تومان سبد خرید

سلامتی

فواید دستگاه تصفیه هوا برای کودکان

  • 1585

برخی از والدین، معتقدند که اگر اتاق کودک خود را بیش از حد تمیز نگه دارند، نوزاد مصونیت طبیعی خود را در برابر بیماری ها از دست می دهد و سلامت عمومی او به خطر می افتد. بهتر است بدانید آنجا که بحث آلودگی های شیمیایی و صنعتی موجود در هوای اتاق مطرح می شود، این استدلال دیگر کاربردی ندارد. استنشاق گرد و غبار ، گرده های گیاهان، بخارات شیمیایی متصاعد شده از مصنوعات چوبی و سایر لوازم منزل و ...نه تنها برای بزرگسالان که سیستم بدنی آنها کاملا سالم است خطرناک می باشد بلکه به ویژه برای نوزادان که سیستم بدنی آنها در حال رشد است می تواند بسیار مضر باشد.

مسئله آلودگی هوا اگر یکی از حادترین مسائل ناشی از تمدن ماشینی نباشد بدون شک از بغرنج ترین آن ها است چرا که هوا در همه جا گسترده است. در اعماق چند صد متری زمین و یا در ارتفاعات چند کیلومتری زمین، هوا وجود دارد. مولکول گازی که امروزه از کارخانه در گوشه ای از جهان وارد هوا می شود اگر تجزیه نشود و یا تغییر نکند بعد از چندی می توان آنرا در ریه های انسان هایی که در قلب جنگل های آمازون و یا آفریقا و یا در دشت های وسیع کشور های آسیایی زندگی میکنند ردیابی کرد.
اثرات آلوده کننده های هوا بستگی به غلظت آلوده کننده ها و حساسیت مردم دارد و عوارض آن بطور زیر ممکن است بروز کند:

1- بیماری های حاد که امکان دارد به مرگ منجر شود.
2- بیماری های مزمن که نتیجه آن کوتاه شدن عمر یا عدم رشد کامل است.
3- دگرگونی اعمال فیزیولوژیک مانند تنفس، انتقال اکسیژن بوسیله هموگلوبین و دگرگونی دستگاه عصبی.
4- عوارض ناگوار مانند احساس تحریک در مواقعی که علت آشکاری وجود ندارد.
5- احساس ناراحتی، کاهش دید و یا دیگر اثراتی که ممکن است منجر به تغییر مسکن یا محل کار انسان گردد.

نکته : با استفاده از دستگاه تصفیه هوای مناسب می توانید اثرات بسیار مضر آلودگی هوا را کاهش داده و سلامتی را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورید.
اولین توصیه ما به والدینی که تازه صاحب فرزند شده اند این است که از استعمال دخانیات (سیگار ، قلیان و ...) در خانه اکیدا خودداری کنند. ریه های نوزادان خصوصا آن دسته که زودتر از موعد متولد شده اند، هنوز به طور کامل شکل نگرفته است و بسیار آسیب پذیر است. حتی ریه های نوزادان سالم نیز بسیار ضعیف و آسیب پذیر است. اگر نمی توانید سیگار کشیدن در خانه را به طور کامل ممنوع کنید، توصیه ما این است که یک تصفیه کننده هوا مجهز به فیلترهای HEPA و کربن فعال برای حذف دود و مواد شیمیایی از هوا تهیه کرده و در اتاق کودک خود قرار دهید. همچنین استفاده از این سیستم برای مهدکودک ها نیز توصیه می شود.

 منبع : آکاایران

نظرات

نظر خود را بنویسید